fbpx
X

Skrzynki na listy z wideodomofonem

W dzisiejszym artykule przestawiamy skrzynki na listy firmy Vidos.

W związku z popularnością murowanych ogrodzeń i potrzebą integracji systemu do otwierania furtki i bramy ze skrzynką na listy, chcielibyśmy zaproponować kilka prostych ale skutecznych rozwiązań. Płyta ze stali szlachetnej z zintegrowanym modułem elektroniki to Nasza odpowiedź na coraz częściej kierowane do Nas pytania o nowoczesne metody wykończenia idealnego domu. Różne gabaryty i kształty ułatwiają dopasowanie do niemal każdego ogrodzenia.

Przybliżymy Państwu trzy różne systemy: analogowy, dwużyłowy DUO i IP Vidos ONE. W zależności od zastosowanego na instalacji przewodu, odległości furtki od domu i indywidualnych potrzeb każdego Klienta będziecie mieli okazję do wybrania idealnego wideodomofonu na Wasze ogrodzenie.

Pierwszym i najważniejszym aspektem przy dobieraniu skrzynki na listy jest grubość murka, na który będzie montowana. W ofercie Vidosa znajdziemy dwa rodzaje szuflad SKP (190-255mm) i SKM (260-410mm). Materiał, z którego tworzony jest wkład to tzw. ocynk ogniowy- powstaje w ekstremalnych warunkach przy temperaturze 500 stopni Celsjusza. Skutkiem tego zabiegu jest trwała, nieprzepuszczalna powłoka. Prawidłowo wykonana wytrzymuje nawet do 100 lat!

Dajemy pełną gwarancję tego, że listy i koperty bezpiecznie przeczekają nawet w najgorszych warunkach- deszczu i śniegu.

Skrzynki przeznaczone do montażu w płytkich murkach (SKP) mają charakterystyczny kształt prostopadłościanu o wymiarach 285x385x190-255. W związku z takim projektem wrzutnia na listy znajduje się w górnej części płyty ze stali szlachetnej. Otwór posiada zagięcie utrudniające wyjęcie korespondencji przez osoby niepowołane. Od strony wewnętrznej skrzynka rozbudowana jest o drzwiczki zamykane na klucz. Dzięki przezroczystemu okienku jesteśmy w stanie w każdym momencie określić czy w środku czeka na Nas przesyłka.

Modele do instalacji w murkach o większych wymiarach (SKM) składają się z trzech elementów: panelu przedniego, rozsuwanej szuflady (260-410mm) oraz panelu tylnego. Dzięki skośnej budowie wrzutka na listy umiejscowiona jest w dolnej części płyty frontowej i zakończona małymi drzwiczkami.

Po wybraniu odpowiedniego rodzaju skrzynki pozostaje przed Nami trudniejszy wybór: na który z trzech proponowanych przez Vidos systemów się zdecydować?

  1. Oferta produktów analogowych to najdłużej utrzymujące się na rynku urządzenia Vidos. Ta od wielu lat dopracowywana technologia pozwala na montaż w najtrudniejszych warunkach i na różnego rodzaju przewodach. Modele S551 i S561D doskonale sprawdzają się do unowocześnienia starego domofonu. Posiadają prosty, ascetyczny wręcz wygląd, który doskonale kontrastuje z ogrodzeniami zarówno drewnianymi, jak i kamiennymi. Zaznaczamy, że w tej ofercie znajduje się także często poszukiwana przez Klientów skrzynka dla dwóch lokatorów- S562D-SKM!
  2. Vidos DUO charakteryzuje się niezwykle prostym sposobem podłączenia. Dwie niespolaryzowane żyły służą do spięcia wszystkich elementów systemu- stacji zewnętrznej, modułów, zasilacza i urządzeń wewnętrznych. Dedykowany przewód YTKSY 2x1mm2 pozwala na przesyłanie sygnału na odległości ponad 100 metrów. Stacje bramowe S1201A i S1401D wyróżniają się ze względu na 2.0 Mpix szerokokątną kamerę. Dzięki zastosowanemu obiektywowi będziesz w stanie kontrolować co się dzieje przed Twoim ogrodzeniem w zakresie od krawędzi murku do drugiej krawędzi. Stacje są w stanie zasilić niskoprądowe elektrozaczepy bez konieczności prowadzenia dodatkowego przewodu. Dzięki cyfrowej klawiaturze lub czytnikowi kart możesz w każdym momencie sterować furtką lub bramą (z dodatkowym modułem B5) bez konieczności noszenia przy sobie kluczy lub pilotów. W ofercie Vidos DUO proponujemy także jedyną w swoim rodzaju skrzynkę dwuwrzutową dla dwóch lokatorów S1202-SKM!
  3. System Vidos ONE to najnowocześniejsze rozwiązanie w asortymencie marki Vidos. Technologia IP pozwala na przekierowanie rozmowy na smartfon z pomocą chmury. Niezależnie w jakim miejscu w Polsce lub na świecie się znajdujesz zawsze będziesz mógł porozmawiać ze swoim gościem przy skrzynce na listy i otworzyć mu furtkę lub bramę. Połączenie urządzeń po protokole internetowym odbywa się z pomocą tzw. skrętki UTP zarobionej w końcówkę RJ45 i podłączonej do domowego Switcha POE lub bezpośrednio do routera domowego. System Vidos ONE charakteryzuje się łatwością w połączeniu z systemem inteligentnego domu, z dostępem z jednej aplikacji do wszystkich kamer CCTV. Zachęcamy do zainteresowania się modelami S2201 oraz S2401 ponieważ są przyszłością w dziedzinie wideodomofonów i technologii IP.

Dziękujemy za zapoznanie się z Naszym artykułem dotyczącym skrzynek na listy z zintegrowaną elektroniką Vidos. Mamy nadzieję, że pomoże Wam w doborze urządzeń. Zachęcamy do kontaktu z Naszymi specjalistami w celu uzyskania pomocy technicznej lub handlowej.