fbpx
X

Vidos X- seria wideodomofonów klasy premium

Prezentacja firmy Vidos jako polskiego producenta elektroniki niskoprądowej.

Wideodomofony to coraz bardziej popularny produkt, skutecznie wypiera staromodne domofony i przyciski dzwonkowe. Funkcja wideo, która umożliwia obserwację naszego podwórka, podjazdu i bramy to coś, bez czego nie może działać nowoczesny, inteligenty dom.

Przedstawiamy jednego z czołowych polskich producentów elektroniki- firmę Vidos, która od lat z powodzeniem dostarcza wysokiej jakości wideodomofony, automaty bramowe i kontrolę dostępu. Jako dystrybutor systemów zabezpieczeń, chcemy zwrócić uwagę na najnowsze urządzenia- Vidos X. Ich nowoczesny dizajn, prosty sposób podłączenia i programowania oraz funkcja przekierowania rozmów na telefon komórkowy sprawia, że wyróżniają się spośród wszystkich innych stacji i monitorów dostępnych na rynku.

Jakie przewody są konieczne do poprawnego działania systemu Vidos X?

Wideodomofony analogowe charakteryzują się przede wszystkim prostotą w obsłudze i instalacji. Zazwyczaj składają się z zestawu urządzeń, które są podłączone do sieci przewodowej. Nie inaczej prezentuje się system proponowany przez firmę Vidos. Te analogowe urządzenia są odporne na zakłócenia i awarie. Jest to szczególnie korzystne w przypadku miejsc o trudnych warunkach środowiskowych.

Do poprawnego działania systemu Vidos X konieczne jest zastosowanie następującej ilości żył: 4 (przewody sygnałowe) + 2 (zasilanie stacji bramowej i elektrozaczepu) + 2 (sterowanie automatem bramowym- opcjonalnie). To sprawia, że są idealnym kandydatem do instalacji, w której zastosowano bardzo popularny rodzaj przewodu, tzw. skrętkę. Zgodnie z prezentacją w instrukcji obsługi ale i praktyczymi testami u Klientów odkryliśmy, że odpowiednio sparowane sygnały w UTP kat. 5 pozwalają na przekazanie rozmowy na odległość nawet do 120 metrów!

W razie problemów z dobrą jakością wideo producent urządzeń Vidos X proponuje Nam jeszcze jeden sposób podłączenia. Istnieje opcja zastosowania istalacji 5-przewodowej z rodzielonymi masami audio i wideo. Ten wachlarz różnych rozwiązań daje Nam gwarancję, że stacje bramowe S10, S11-1 i S12D będą prezentowały wysokiej jakości obraz w każdych warunkach.

Nowoczesny wygląd? Prosta obsługa? Jak prezentują się stacje brawowe serii Vidos X?

Interesuje Nas zakup wideodomofonu. Wiemy już jaką strukturę okablowania zastosować do podłączenia systemu Vidos X. Czym się jednak kierować przy wyborze konkretnych modeli? Na co zwracać uwagę?

Polski producent oferuje Nam do wyboru trzy różne modele monitorów i trzy różne modele stacji bramowych. Tylko jedno spojrzenie wystarczy aby rozpoznać funkcjonalność każdego z nich.

Zwróćmy w pierwszej kolejności uwagę na opcje, które mamy dostępne przy zakupie bramofonu. Istnieje wiele cech wspólnych dla wszystkich stacji: przycisk wywołania, wbudowany mikrofon i głośnik służący do komunikacji, kamera pozwalająca na obserwację otoczenia przed Naszą furtką, wysoka klasa szczelności, która uodparnia elektronikę przed pyłem i strugami wody. Czym więc wyróżniają się poszczególne modele dostępne w ofercie Vidos X?

Najprostszym i najtańszym rozwiązaniem jest S10. Bardzo często spotykamy się z prośbą o wycenę nie rzucającej się w oczy elektroniki. Czegoś co wkomponuje się naturalnie w ogrodzenie i będzie jego dopełnieniem. Ten model idealnie się do tego nadaje. Łączy w sobie najważniejsze funkcje wideodomofonu w bardzo małej obudowie o szerokości 48mm. Ten niewielki wymiar pozwala na instalację nawet na najwęższych słupkach. W zestawie znajduje się także uchwyt kątowy, który pozwala skierować oko kamery (rozdzielczość 2Mpix) w miejsce, które chcemy obserwować z pozycji monitora lub smarfona. Stacja brawowa wyposażona jest w diody IR i posiada poświetlany przycisk wywołania, co znacznie ułatwia jej użytkowanie w godzinach nocnych.

Kolejną propozycją w ofercie Vidos X jest model S12D. Funkcją, która wyróżnia ją spośród innych to wbudowana klawiatura numeryczna. I to właśnie ona sprawia, że ta stacja bramowa to najbardziej popularny produkt w ostatnim czasie. Wideodomofony dają Nam możliwość otwarcia furtki i bramy na kilka różnych sposobów. Ale to właśnie szyfrator przypadł do gustu największej ilości osób. Brak konieczności trzymania przy sobie breloka, karty czy kluczy to decydujący czynnik przy wyborze manipulatora zewnętrznego. Model S12D to rozwiązanie do każdego domku jednorodzinnego łączące w sobie wszystkie najbardziej popularne funkcje: przekierowanie rozmowy na telefon komórkowy, wyświetlanie obrazu w wysokiej rozdzielczości oraz wygodna obsługa z pomocą klawiatury. Dodajmy do tego nowoczesny wygląd- grafitową obudowę o szerokości 51mm i otrzymujemy stację bramową idealną!

Ostatnim prezentowanym produktem jest seria S11-1, S11-2, S11-4. Są to kolejno jedno-, dwu-, cztero-lokatorskie modele. Zachęcamy do stosowania ich w bliźniakach i domkach jednorodzinnych połączonych jedną furtką i bramą. Jest to jedyna propozycja, który umożliwia komunikację z kilkoma abonentami w ofercie Vidos X. Drugą cechą, która wyróżnia te stacje jest wbudowany czytnik transponderów zbliżenionych UNIQUE 125 KHz. Zabezpieczenie w postaci kontroli dostępu to coraz bardziej popularna praktyka w miescach publicznych, firmach ale i domach prywatnych. Sterowanie wszystkimi urządzeniami z pomocą jednej karty może bardzo ułatwić użytkowanie ich.

Czynnik X- monitory, które stanowią o wyjątkowości systemu Vidos X

Do poprawnego działania wideodomofonów analogowych konieczne jest połączenie stacji bramowej z monitorem wewnątrz budynku. Występują w dwóch wersjach kolorystych- czarnym i białym. Obraz wyświetlany jest na 7„ calowym wyświetlaczu TFT, który prezentuje najlepszą jakość dla osób stojących bezpośrednio przed nim. Monitory mają głębokość 15mm, więc świetnie się prezentują w związku z płaską obudową. Poza nowoczesnym wyglądem wideodomofony oferują szereg przydatnych funkcji:

Vidos X to innowacyjne rozwiązanie na nowoczesne potrzeby

Wprowadzenie funkcji przekierowania rozmów z wideodomofonu na telefon komórkowy otwiera nowe perspektywy dla domowego i biznesowego bezpieczeństwa. Tradycyjne wideodomofony umożliwiają nam wizualną identyfikację osób stojących przed naszymi drzwiami, ale gdy jesteśmy poza domem, tracimy tę możliwość. Dzięki monitorom z serii Vidos X możemy teraz otrzymywać powiadomienia i prowadzić rozmowy z odwiedzającymi, bez względu na nasze położenie.

Główną korzyścią wynikającą z tej funkcji jest zwiększenie bezpieczeństwa. Kiedy jesteśmy daleko od domu nie mamy możliwości sprawdzenia, kto znajduje się przed naszymi drzwiami. Monitor M10W-X, M10B-X, M11W-X i M11B-X pozwalają nam na otrzymywanie powiadomień na naszym smarfonie gdy ktoś naciska przycisk wywołania na stacji bramowej. Możemy wtedy zobaczyć osobę i porozmawiać z nią, tak jakbyśmy byli obecni.

Ta funkcja ma również znaczenie dla przedsiębiorców. W przypadku biur lub sklepów, właściciele często muszą być z dala od miejsca pracy, ale nadal chcą mieć kontrolę nad tym, kto wchodzi i wychodzi z budynku. Dzięki przekierowaniu rozmów mogą w czasie rzeczywistym odbierać połączenia z wideodomofonu i komunikować się z klientami lub pracownikami. To umożliwia zarządzanie bezpieczeństwem i efektywnym funkcjonowaniem przedsiębiorstwa, niezależnie od lokalizacji właściciela.

Odbieranie powiadomień na telefonie komórkowym ma również praktyczne zastosowania w codziennym życiu. Jeśli oczekujemy ważnej przesyłki a nie możemy być w domu, skorzystaj z tej funkcji, aby skontaktować się z dostawcą. Otwiera to nowe możliwości zarządzania naszym czasem i zwiększa naszą elastyczność, niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy.

Podsumowując: funkcja przekierowania rozmów z wideodomofonu na aplikację mobilną niesie ze sobą wiele korzyści. Zwiększa nasze bezpieczeństwo, umożliwia nam zarządzanie firmą z dowolnego miejsca i zapewnia nam większą kontrolę nad naszym domem. Wideodomofony Vidos X to kolejny krok w kierunku inteligentnych systemów domowych, które oferują nam wygodę, bezpieczeństwo i spokój umysłu.