fbpx
X

Kamery i rejestratory marki Vidos

Nowe urządzenia marki Vidos

Marka Vidos poszerza swój asortyment. Do oferty dobrze znanych na rynku wideodomofonów dołącza nowa kategoria produktów – kamery i rejestratory telewizji przemysłowej, oparte na innowacyjnych technologiach, które znaleźć można w najlepszych dostępnych na rynku rozwiązaniach. Stanowią idealne uzupełnienie oferty wideodomofonowej, ale również bardzo dobrze sprawdzą się, jako samodzielny system ochrony w mniejszych instalacjach.

Mimo, że pierwsze urządzenia telewizji przemysłowej CCTV w ofercie Vidos pojawiły się już w 2021 roku, to dopiero początek tego roku pokazuje, że producent mocno postawił na tą gałąź, która stanowi idealne uzupełnienie oferty wideodomofonowej, z której znana jest ta marka.

Na stronie Vidos.pl znaleźć można już pierwsze urządzenia. Na początek są to kamery analogowe, sieciowe IP, ale również rejestratory i akcesoria do montażu tych systemów. Co istotne, wszystkie produkty w ofercie Vidos oparte są na technologii, którą znaleźć można  w rozwiązaniach czołowych światowych marek, co gwarantuje ich niezawodność i wysoką jakość.

Wśród dostępnych urządzeń telewizji przemysłowej na szczególną uwagę zasługują takie modele jak: kamera kopułkowa, sieciowa IP-H1340 oraz kamera tubowa IP-H2942, które charakteryzują się kompaktowymi wymiarami, rozdzielczością 4Mpx, obiektywem stałoogniskowym 2,8mm oraz klasą szczelności IP67, która pozwala na pracę nawet w trudnych, warunkach atmosferycznych. Kamery mogą służyć jako dodatkowy punkt obserwacyjny kompatybilny z wideodomofonem lub jako samodzielna kamera w zintegrowanym systemie CCTV. Dzięki współpracy z sieciową aplikacją VIDOS ONE użytkownik uzyskuje możliwość zdalnej obsługi, przeglądu nagrań i monitorowania na żywo bezpośrednio z poziomu smartfona lub tabletu.

Proste systemy telewizji przemysłowej CCTV nie mogą działać bez rejestratora wideo, który pobiera dane z kamer i przekazuje je na monitor lub urządzenie przenośne, stanowiąc główne centrum każdej instalacji kamerowej. W tym momencie Vidos postawił na rejestratory 4, 8 i 16 kanałowe dedykowane do kamer IP oraz analogowych. Pozwalają one na połączenie 4, 8 i 16 kamer w jednym systemie. W przyszłości oferta ta poszerzy się również o rejestratory 32 kanałowe. Rejestratory to jednak nie jedyne urządzenia, które pozwalają na podgląd obrazu z kamer. Również do wideodomofonów sieciowych można podłączyć kamery zwiększając ich funkcjonalność.

Bardzo istotną kwestią z punktu widzenia klienta jest szybki dostęp do obsługi, pomocy technicznej i serwisu na miejscu w siedzibie firmy Vidos – Sokołów (koło Warszawy). Ma to szczególne znaczenie przy tak newralgicznej kwestii, jaką są systemy telewizji przemysłowej, które mają dbać o bezpieczeństwo użytkowników.

Urządzenie CCTV marki Vidos, które pojawiły się na stronie i w ofercie producenta to dopiero początek nowej ścieżki rozwoju, którą podąża firma. W najbliższym czasie oferta kamer i rejestratorów telewizji przemysłowej zostanie znacznie poszerzona. Czego można być pewnym, to że podobnie, jak ma to miejsce w przypadku wideodomofonów, również te produkty będą cechować się wysoką jakością i wydajnością. Więcej szczegółów na temat nowych urządzeń marki Vidos do zobaczenia na stronie www.vidos.pl


Artykuł w wersji PDF

Logo VIDOS Monitoring